Akademické obřady MENDELU

Akademický obřad je slavnostní akt konaný na půdě vysoké školy za přítomnosti členů akademické obce. Obsah a průběh akademického obřadu stanoví rektor a v případech týkajících se fakulty děkan.

Univerzitní akademické obřady MENDELU
  • Inaugurace rektora (organizačně-technické zabezpečení akce zajišťuje Kancelář rektora)
  • Shromáždění akademické obce Mendelovy univerzity v Brně (organizačně-technické zabezpečení akce zajišťuje Akademický senát Mendelovy univerzity v Brně).
  • Udělení čestné vědecké hodnosti doctor honoris causa (organizačně-technické zabezpečení akce zajišťuje Odbor pro podporu tvůrčí činnosti).
  • Slavnostní zasedání Vědecké rady Mendelovy univerzity v Brně (organizačně-technické zabezpečení akce zajišťuje Kancelář rektora).
  • Ceny rektora Mendelovy univerzity v Brně (organizačně-technické zabezpečení akce zajišťuje Kancelář rektora).
  • Slavnostní předání dekretů docentům a diplomů absolventům doktorských studijních programů (organizačně-technické zabezpečení akce zajišťuje Odbor pro podporu tvůrčí činnosti).
 Fakultní akademické obřady MENDELU
  • Inaugurace děkana (organizačně-technické zabezpečení akce zajišťuje fakulta)
  • Shromáždění akademické obce fakulty (organizačně-technické zabezpečení akce zajišťuje fakulta)
  • Slavnostní zasedání vědecké rady fakulty (organizačně-technické zabezpečení akce zajišťuje fakulta)